Historia klubu sportowego w Bieńkówce sięga początku lat 70 XX w, inicjatorami tego przedsięwzięcia był Zbyszek Głuc , Leszek Pabis i Jan Borowski. Pierwszym przewodniczącym zespołu sportowego i inicjatorem jego założenia był Zbyszek Głuc. Ówczesnym zastępcą przewodniczącego był Franciszek Nieckula , funkcję sekretarza pełnił Stanisław Chromy , skarbnika Stanisław Pabis , a gospodarzem był Leszek Pabis . Oprócz Zarządu zespół posiadał też Komisję Rewizyjną , w której skład wchodzili : Jan Borowski , Aleksander Kiełbus i Stanisław Chromy . Wówczas klub nosił nazwę Ludowy Zespół Sportowy " Zorza" . Zespół sportowy posiadał takie sekcje jak : piłka nożna ,lekkoatletyka , tenis stołowy, sekcja turystyczna , kolarstwo , siatkówka , a także szachy . Działalność kontynuował jako przewodniczący LZS "Zorza" Józef Sałapat w latach od 1978 do 1981 r. Niestety z powodu braku dokumentów nie jesteśmy w stanie ustalić kto należał do składu Zarządu oraz składu Komisji Rewizyjnej LZS" Zorza" w tym okresie .
Od 1981 do 1984 r przewodniczącym LZS "Zorza" był Jan Borowski , zastępcą Stanisław Chromy ,funkcję sekretarza pełniła Władysława Malina, Kazimierz Głuc był skarbnikiem , a także gospodarzem boiska , członkami zarządu byli Leszek Pabis i Stanisław Pabis. W składzie Komisji Rewizyjnej byli : Maria Głuc- przewodnicząca , Franciszek Mentel -zastępca przewodniczącego , członkowie :Władysław Kaźmierczak i Józef Sałapat. Ludowy Zespół Sportowy "Zorza" posiadał w tym okresie takie sekcje sportowe jak : piłka nożna , brydż , szachy , tenis stołowy i sekcja turystyczna . W ramach sekcji turystycznej organizowano : wycieczki karajozawczo-turystyczne , biwaki , a także rozrywki w dyscyplinach zgodnych z miejscowym zapotrzebowaniem .
Po 1984 r działalność kontynuował jako przewodniczący Kazimierz Głuc . Niestety brak środków finansowych spowodował ,że działalność w LZS "Zorza" uległa zakończeniu .
W 1999 r Paweł Szczepaniak i Zbigniew Samojedny bardzo chcieli reaktywować działalność wcześniej działającego klubu w Bieńkówce. Po pomoc przyszli do Tadeusza Gaury i Jana Borowskiego (byli działacze LZS "Zorza" ), którzy pomogli rozpocząć działalność sportową na nowo.
W ten sposób zarejestrowano w 1999 r stowarzyszenie w KRS pod nową nazwą Ludowy Klub Sportowy Bieńkówka. Wówczas pierwszym prezesem klubu został Tadeusz Gaura, a vice -prezesem Jan Borowski . W Zarządzie znajdowały się następujące osoby: Rafał Salawa, Zbigniew Samojeden, Grzegorz Sałapat, Paweł Szczepaniak - sekretarz, Ela Lenik - skarbnik. W 2000 r LKS Bieńkówka została zapisana do rozgrywek klasy C w podokręgu wadowickim, dyscyplina piłka nożna . LKS Bieńkówka do 2001 r nie miała trenera. Jednak determinacja zawodników była silna gdyż sami trenowali . Z oficjalnych informacji uzyskanych od ówcześnie rządzących należy twierdzić iż w organizacji treningów pomagał Piotr Markiewicz . Dzięki silnemu zaangażowaniu i organizacji , zawodników grających na boisku , a także pomocy ze strony ówczesnego zarządu LKSu możemy oglądać rozgrywki na boisku do dnia dzisiejszego .
Dopiero w sezonie 2001/2002 jesienią pierwszym trenerem został Andrzej Sołek . Niestety z przyczyn osobistych zrezygnował z tej funkcji . Na szczęście szybko znalazł się trener który go zastąpił był to Zbigniew Wiącek i tak rundę wiosenną 2001/2002 był trenerem LKSu Bieńkówki . Niestety po rundzie wiosennej zrezygnował . Na jego miejsce przyszedł Jacek Ścigalski pełnił funkcję trenera przez cały sezon 2002/2003 . Kolejnym trenerem , który znalazł swoje miejsce w historii naszego klubu był Andrzej Michno , który również pełnił funkcję trenera przez jeden sezon 2004/2005 .Trenera Andrzeja Michno w sezonie 2005/2006 na wiosnę zastąpił Leszek Walankiewicz .Na podkreślenie zasługuje fakt , że tylko część terenu była wykupionego pod boisko sportowe w latach 1970 i 1980 przez LZS "Zorza " . Nowo zarejestrowany Zarząd LKS Bieńkówka podjął starania o dodatkowy wykup terenu pod boisko sportowe . Dzięki pomocy Wójta Gminy Budzów Jana Najdka teren został zaadoptowany pod boisko sportowe . Nadmienić należy , że jeden z mieszkańców wioski Jan Lenik nieodpłatnie użyczył własnej koparki wraz z operatorem ,co pozwoliło uformować teren wzdłuż drogi pod trybuny . Dużą rolę w historii klubu odegrała była Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieńkówce Krystyna Szczepaniak ( była członkiem Zarządu LKS Bieńkówka 2006-2008) , dzięki jej staraniom powstały szatnie , z których korzystają zawodnicy oraz sędziowie do dnia dzisiejszego . W zapoczątkowany działalności klubu odegrali także inni mieszkańcy Bieńkówki , którzy nie zostali wymienieni w tym miejscu .
Za pierwszego Zarządu LKS Bieńkówka powstały drużyny dyscypliny siatkarskiej . Pierwszym trenerem był Paweł Szczepaniak , później zastąpił go Wiesław Trzop , a ostatnim trenerem był Piotr Kwak . Na uwagę zasługuje fakt , że jedna z 2 drużyn siatkarskich zdobyła brązowy medal w rozgrywkach w 2004 r w Niemczech-był trenerem wówczas Wiesław Trzop . Na przełomie lat 2003/2004 powstały drużyny: żaków , juniorów i trampkarzy Bieńkówka pierwszym ich trenerem był Jarosław Gąstała .Pamiętać także należy , że boisko poświęcił ŚP. Ksiądz Czesław Czubin . Na boisku sportowym w Bieńkówce organizowano także dożynki powiatowe , gminne a także festyny .
W styczniu 2009 r , w LKSie Bieńkówka ukonstytuował się nowy Zarząd . Prezesem był Tadeusz Gaura , a jego zastępca Jarosław Gąstała . W Zarządzie LKSu zasiadali:Adam Sałapat , Marek Cholewa , Łukasz Szczepaniak , Jan Czaicki zastąpiony w 2015 r przez Marię Chromy . W składzie Komisji Rewizyjnej byli : Jan Borowski -przewodniczący , Rafał Salawa , Krzysztof Lenik .
Jak już wspomniano trenerem wszystkich drużyn był Jarosław Gąstała (młodziki , juniorzy , trampkarze 2003 -2016 ; 2009 - 2016) .Od wiosny 2015/2016 w trenowaniu drużyn juniorów/trampkarzy i młodzików pomagał mu Marek Mirocha .W sezonie 2015/2016 rundzie jesiennej , LKS Bieńkówka drużyna seniorów awansowała do B klasy , w podokręgu wadowickim.
W styczniu 2017 r w wyniku wyborów w Zarządzie LKS Bieńkówka nastąpiły zmiany . Prezesem został Jan Borowski , Vice-prezesi : Tadeusz Gaura i Adam Sałapat , sekretarz : Marcin Gaura , skarbnik : Krzysztof Lenik , członkowie : Grzegorz Sałapat i Sławomir Szczurek . Skład Komisji Rewizyjnej był następujący Jarosław Gąstała - przewodniczący , Rafał Salawa Vice- -przewodniczący , Krystian Burliga -członek , który po krótkim okresie zasiadania w Komisji Rewizyjnej zrezygnował z tej funkcji . Aktualnie w Komisji Rewizyjnej zasiadają Jarosław Gąstała i Rafał Salawa . Obecnie posiadamy 3 drużyny w sekcji piłki nożnej : młodzików, juniorów i seniorów . Od wiosny 2017 r drużyny młodzików i juniorów prowadzi : Marek Mirocha. Wiosną 2017 r do grupy młodzików dołączyły także dziewczęta. Trenerem drużyny seniorów od przez rundę wiosna 2017 był : Piotr Huber .
Aktualnie trenerem wszystkich drużyn od jesieni 2017 jest Marek Mirocha.